top of page

دانشگاه های ترکیه

هر ساله متقاضیان زیادی از سراسر نقاط جهان، دانشگاه های ترکیه را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می‌کنند. تاکنون نزدیک به ۴۸ هزار دانشجوی بین المللی در حال تحصیل در این کشور همسایه هستند. ترکیه با عضویت در برنامه اروپایی بولونیا و داشتن ۱۹۰ دانشگاه بین المللی، یکی از کشورهای تحصیلی برتر دنیا است. همچنین تحصیل در دانشگاه های ترکیه به دو زبان ترکی استانبولی و انگلیسی امکان پذیر است.

چرا این روزها ترکیه یکی از محبوب ترین مقاصد برای ادامه ی تحصیل در بین ایرانیان است؟ 

  •  فرصت های تحصیلی با استاندار بالا و در سطح جهانی و مدرکی که از دانشگاه های ترکیه کسب می کنید در تمام اروپا قابل قبول است.

  • تعداد بالای دانشگاه و شانس بالای پذیرش در رشته ای که می خواهید.

  • تجربه ی زندگی اروپایی و آسیایی در ترکیه ای که در هر دوقاره قرار دارد.

  • هزینه ی تحصیل و زندگی پایین نسبت به سایر کشورهای اروپایی و امریکا.

  •  تحصیل و زندگی در کمپ های  مدرن.

  •  تحصیل در کشوری که مردم آن مهاندوست و رفتاری صمیمی با دانشجویان دارند.

  •  فرصت تحصیل به زبان انگلیسی.

دانشگاه های استانبول

Latest News

Latest News

شهر استانبول ترکیه بزرگترین شهر این کشور و مرکز اقتصادی و فرهنگی آن است.از طرفی به دلیل وجود دانشگاه های معتبر بین المللی در استانبول این شهر هرساله میزبان بسیاری از دانشجویان خارجی علاقمند به تحصیل در ترکیه است. همچنین در رده بندی بهترین شهر های دانشجویی جهان QS در سال 2020 استانبول در بین ۷۵شهر برتر دنیا قرار گرفته است.

دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه از برترین دانشگاه های دنیا می باشد که دارای رتبه های خوبی هستند. شهر استانبول دارای 58 دانشگاه می باشد که از این مجموع در حدود 13 دانشگاه آن دولتی است. اولین دانشگاه خصوصی ترکیه دانشگاه بیلکنت می باشد که در سال 1984 تأسیس شده است. دانشگاه بیلکنت از جمله برترین دانشگاه های خصوصی ترکیه می باشد.

  • دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه از سیستم بولونیا تبعیت می کنند و بر این اساس دارای نظام آموزشی مطابق با نظام آموزشی اروپا می باشند.

  • بیشتر دانشگاه های ترکیه از برنامه تبادل دانشجویی اراسموس پلاس تبعیت می کنند. بر این اساس دانشجویان واجد شرایط در دانشگاه های ترکیه می توانند در دانشگاه های کشورهای اروپایی ادامه تحصیل دهند.

  • دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه تحت نظارت شورای آموزش عالی ترکیه YOK می باشند. بر این اساس دانشگاه ها بر طبق استانداردهای آموزشی بین المللی تدریس می کنند.

دانشگاه های دولتی و خصوصی استانبول همواره در فهرست برترین دانشگاه های ترکیه و جهان قرار دارند. دانشگاه های کوچ و بیلکنت که از جمله دانشگاه های خصوصی شهر استانبول می باشند در فهرست 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. از دانشگاه های دیگر استانبول که در رنکینگ های جهانی دارای رتبه های برتر می باشند، دانشگاه های سابانجی، دانشگاه بوغازیچی، دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه فنی استانبول، دانشگاه استانبول آیدین، دانشگاه های مدیپل، دانشگاه های یدی تپه  و دانشگاه اسکودار را می توان نام برد.

bottom of page