top of page

بورسیه ها 

پذیرش با بورسیه در دانشگاه های خصوصی ترکیه  برای تمام رشته ها و در تمامی مقاطع امکان پذیر می باشد

اخذ بورس تحصیلی در اکثر نقاط جهان همواره مورد توجه دانشجویان در سراسر دنیا بوده است. امروزه با افزایش قیمت ارز افراد متقاضی تحصیل در خارج بجای آنکه قصد داشته باشند که پولهایشان را صرف تحصیل و هزینه های زندگی در خارج از کشور کنند به فکر اخذ بورسیه های تحصیلی از دانشگاه های مختلف بیفتند. کسب بورسیه از دانشگاه های مختلف به این معنی است که می توانید به صورت رایگان در یک کشور تحصیلات خود را به اتمام رسانده و بعد از آن به آن کشور ورود نمایید.

راه درخواست برای بورسیه

اگر به دنبال کسب بورسیه تحصیلی هستید باید با زبان آن کشور با دانشگاه و اساتید آن کشور ارتباط برقرار نمایید . البته بعضی از دانشگاه ها برای اعطای بورسیه از طریق اساتید اقدام می کنند و فقط و فقط از طریق اساتید بورسیه را اعطا می کنند. حال به توضیحات بیشتری در زمینه اخذ بورسیه می پردازیم.

اولین قدم برای دریافت بورسیه این است که مدارک مورد نیاز خود را تهیه کنید . ممکن است دانشگاه در داخل سایت خود اعلام کرده باشد که باید به استاد سوپر وایزر اعلام نمایید. به طور مثال اگر در مقطع دکترا قصد اقدام دارید باید سی وی خود را برای اساتید ارسال نمایید. (برای اطلاعات بیشتر برای سی وی با ما در ارتباط باشید) بدترین حالت در این بخش این است که دانشجویان سی وی خیلی طولانی برای اساتید ارسال می کنند و توجه داشته باشید که شما در این مرحله باید به صورت بسیار مختصر و کوتاه اعلام نمایید که من در موضوعی که شما در آن کار کرده اید من تحقیق انجام داده ام و سابقه ی کاری شما را مطالعه نموده ام. در صدد باشید که حسی را به اساتید منتقل نمایید که شما منحصرا با آن استاد یا سوپروایزر در ارتباط هستید و نباید این حس برای آن استاد به گونه ای باشد که شما آن متن را برای اساتید زیادی ارسال نموده اید در اینصورت حس خیلی بهتری به آنها منتقل میگردد و دیدگاه آنها نسبت به شما تغییر خواهد کرد .

نکته : متن و تیتر ایمیل شما نیز تاثیر گذار خواهد بود و استاد به تیتر شما نیز اهمیت ویژه ای می دهد . یک استاد دانشگاه ممکن است 1000 دانشجو داشته باشد و اگر هر کدام از این دانشجویان یک روز در میان یک ایمیل برای اساتید ارسال نمایند شما تعداد ایمیل ها را در نظر داشته باشید . این تعداد ایمیل مسلما در روند کاری اساتید تاثیر دارد و تیتر ایمیل شما در این مرحله تعیین کننده است .

"امروز اقدام کنید و رایگان در بهترین دانشگاه های ترکیه تحصیل کنید "
bottom of page