top of page

22 Kasım 2022 Salı

تحصیل در قبرس شمالی راهی برای تضمین آینده شما

به گزارش خبرگزاری آنا، جمهوری ترکیه قبرس شمالی کشوری خوداظهاری است که قسمت شمالی جزیره قبرس را تشکیل می دهد و قسمت دیگر آن قبرس جنوبی است. قبرس شمالی از نظر فرهنگی ترکی است در حالی که قبرس جنوبی یونانی است.

قبرس شمالی توسط جامعه جهانی به عنوان سرزمین اشغالی جمهوری قبرس در نظر گرفته شده است. زبان رسمی ترکی است ، انگلیسی با توجه به تعداد قابل توجهی از مهاجران خارج از انگلیس و آلمان ، زبان دوم است که به طور گسترده ای صحبت می شود.

کشور قبرس شمالی در تقاطع اروپا ، آسیا و آفریقا واقع شده است ، نزدیکترین همسایگان ترکیه ، قبرس جنوبی ، لبنان ، یونان ، مصر ، اسرائیل و سوریه هستند.

تاریخ جزیره قبرس با در نظر گرفتن اختلافات سیاسی بین قسمتهای شمالی و جنوبی جزیره ، مقدم بر آن است. با این حال ، آب و هوای ایده آل و گرم تابستان ، جزیره قبرس را به یکی از پر بازدیدترین جزایر در سراسر جهان تبدیل کرده است.

بر خلاف قسمت یونانی قبرس که تحت تأثیر منفی بحران مالی یونان قرار گرفت ، قبرس شمالی گرفتار آن بحران نشد با توجه به اینکه نه تنها دولت متفاوتی دارد بلکه دارای یک سیستم کاملاً متفاوت مالی با لیره ترکیه است (Turk Lirasi، TL ) واحد پول رسمی بودن. تمام کارتهای اعتباری عمده مانند ویزا ، اکسپرس و کارت Master و سایر ارزهای مانند دلار آمریکا و یورو به طور گسترده ای پذیرفته شده اند. ملت ترکیه با کمک مالی قابل توجهی به بودجه خود ، در حفظ اقتصاد قبرس شمالی نقشی اساسی دارد.

چه برای مطالعه و چه فقط یک سفر تابستانی ساده ، قبرس شمالی تعدادی سواحل آرام ، سایت های باستانی غنی ، قلعه های قرون وسطایی ، ویرانه های تاریخی و مناظر طبیعی شگفت انگیز را ارائه می دهد که همه دستورالعمل یک وقت سالم ، آرام و سرگرم کننده است.

این واقعیت که جزیره قبرس شمالی بیش از 300 روز از تابش آفتاب بی وقفه ، دریاهای آبی و شفاف برخوردار است ، زیبایی چشم انداز بکر و سواحل غیر شلوغ دلیل این است که یکی از مقصد های مورد علاقه شهروندان بازنشسته خارجی از هلند ، انگلیس ، یونان ، روسیه و آلمان.

bottom of page