top of page

29 Ocak 2023 Pazar

تحصیل 1000 دانشجویی ایرانی در دانشگاه های شرق ترکیه

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمد ابراهیمی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در ارزروم ترکیه ظهر امروز در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی این استان را یکی از مناطق اولویت‌دار در روابط ایران و ترکیه عنوان کرد و اظهار کرد: تبریز این ظرفیت را دارد که با استان‌های شرق ترکیه، ارتباطات فرهنگی، اقتصادی و تجاری داشته باشد.

وی افزود: توسعه مراودات با توجه به اشتراکات فرهنگی، به نفع هر دو کشور است و توسعه ارتباطات فرهنگی می‌تواند توسعه روابط اقتصادی و تجاری را هم به دنبال داشته باشد.
ابراهیمی با اشاره به اینکه سرکنسول‌گری ایران در ارزروم، ۱۸۰ سال قبل تاسیس شده و ۲۸ استان ترکیه در حوزه کنسولی آن هستند، افزود: مقامات دولتی و بخش خصوصی ارزروم هم تمایل به توسعه روابط با تبریز و آذربایجان شرقی دارند.
ابراهیمی همچنین با اشاره به حضور قریب به یک‌هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاه‌های شرق ترکیه، خواستار ارائه تسهیلات و امکانات مناسب برای جذب دانشجویان ترکیه‌ای در دانشگاه‌های تبریز شد.
سرکنسول ایران در ارزروم با اشاره به برنامه‌ریزی همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری آذربایجان شرقی، بر معرفی و اطلاع‌رسانی این همایش برای سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی ترکیه تاکید کرد.

bottom of page