top of page

14 Nisan 2024 Pazar

وزیر علوم عنوان کرد؛
برنامه ریزی برای بازگشت دانشجویان ایرانی در حال تحصیل در ترکیه

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی زلفی گل عصر سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه دانشگاه‌های آذربایجان غربی اساتید برجسته ای در رشته‌های مختلفی دارد، افزود: هر ساله دانشمندان یک درصد بین المللی و دو درصد بین المللی از دانشگاه ارومیه و دیگر دانشگاه‌های استان داریم.

وی همچنین به وجود ظرفیت‌های مختلف فرهنگی و قومیتی در آذربایجان غربی تاکید کرد و افزود: دانشگاه‌های استان باید در جذب هیأت علمی رشته‌هایی که در غرب کشور وجود ندارد همت بگمارند تا شاهد رشد بیش از پیش این دانشگاه‌ها در سطح ملی باشیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های استان خصوصاً در زمینه اقوام و ادیان و هم جواری با سه کشور همسایه گفت: هم مرزی آذربایجان غربی با سه کشور ظرفیت بخصوصی برای این استان ایجاد کرده که در موضوع آموزش عالی و تبادل دانش با کشورهای هم جوار ظرفیت خوبی وجود دارد که نیاز است توجه بیشتری به این موضوع انجام شود.

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی با بیان اینکه از لحاظ تعداد دانشجویان رتبه استان رتبه ۳۱ است اما از لحاظ نرخ باروری علمی رتبه نهم را داریم خاطرنشان کرد: این مهم نیز توجه مسئولان ملی را می‌طلبد تا دانشگاه‌های استان جایگاه خود را پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت دانشجویان مؤمن و متعهد در جهت نیرو سازی در دانشگاه‌های کشور استفاده شود تا از این نیروهای مستعد برای رشد و بالندگی دانشگاه‌ها استفاده شود.

دکتر محمدعلی زلفی گل وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در سفری سه روز از طریق فرودگاه ارومیه، وارد آذربایجان غربی شد.

دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه، دیدار با استاندارآذربایجان غربی، دیدار با نمایندگان استان، بازدید از دانشگاه ارومیه، دانشگاه صنعتی ارومیه، پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و دانشکده فنی خوی و همچنین جلسه شورای آموزش عالی استان از مهم‌ترین برنامه‌های این سفر خواهد بود.

افتتاح طرح آبرسانی دانشگاه ارومیه، کلنگ زنی خوابگاه متأهلین دانشگاه ارومیه، رونمایی از کتاب «کارکردهای فرهنگی – اجتماعی پیاده روی اربعین»، رونمایی از سند دومین برنامه راهبردی دانشگاه ارومیه و همچنین دیدار با دانشگاهیان از دیگر برنامه‌های حضور وزیر علوم در استان است.

کد خبر 5763489

bottom of page